Ako neprísť o heslo ku kontu

Pre ochránenie Vašich osobných údajov vo Vašom Azet konte je potrebné dôkladne si chrániť prihlasovacie heslo. Uviedli sme 3 spôsoby, ako sa podvodníci snažia zistiť Vaše heslo. Prečítajte si pozorne, ako predísť vylákaniu hesla.

Príklady vylákania hesla

1. Podvodný e-mail/pošta


Príklad textu e-mailu:

Vašemu AzetID končí platnosť, pošlite nám nasledujúce údaje:
meno: …
heslo: …


Ak nám do (dátum) nepošlete svoje údaje bude Váš nick zrušený.

Ako sa chrániť

Azet nikdy nežiada prihlasovacie údaje e-mailom.

Akékoľvek výzvy podobného typu ignorujte, prípadne ich nahláste na kontakt@azet.sk, ktorý jediný Vám môže poskytnúť správne informácie. Ale ani sem neposielajte svoje heslo.

2. Podvodná stránka – lákanie na benefity


Príklad textu na stránke:

Ak sa prihlásite na tejto stránke, dostanete PLUS zadarmo,
prípadne sa Vám zobrazí zoznam administrátorov.

Ukážka podvodnej stránky

Ako sa chrániť

Ide o podvod. Hlavným cieľom takejto stránky je získať od Vás prihlasovacie meno a heslo. Ak ho zadáte, autor stránky si ho prečíta a ukradne Vám Váš nick. Žiadne PLUS ani zoznam adminov neuvidíte.

Vždy si pri takých stránkach skontrolujte, akú adresu máte v prehliadači. Jediné správneazet.sk, pokec.sk alebo pokec.azet.sk.

Iné adresy chápte ako nedôveryhodné. Prípadne si môžete takúto stránku overiť na kontakt@azet.sk (7.00-23.00), alebo na +421 412 901 913 (denne 9.00-22.00) kde Vám poradia.

Overujte si adresy skôr, ako ich zadáte do prehliadača!

3. Podvodná stránka – vyzerá rovnako ako Azet/Pokec


Občas sa môžete dostať na stránku, ktorá vyzerá rovnako ako pokec.sk alebo azet.sk. Jediný rozdiel je v tom, že v prehliadači je uvedená iná adresa ako pokec.sk alebo azet.sk.

Zvyčajne sa na takéto stránky dostanete vtedy, ak Vám niekto pošle email s výzvou „klikni na túto linku“ alebo ak nájdete na inom webe linku (odkaz) na pokec.sk.

Po kliknutí na tento odkaz sa nezobrazí adresa pokec.sk, ale napr. azet.php.sk, čo je samozrejme chybné. Správna adresa je pokec.sk.

Aj v prípade preklikov na podstránky sú slová azet a pokec v prehliadači priamo pred .sk.

Na týchto stránkach sa v žiadnom prípade neprihlasujte, ani neposkytujte žiadne iné svoje údaje!

Príklady

Ukážka podvodnej URL adresy v prehliadači

Ako sa chrániť

Ak nájdete nejakú stránku, ktorá spĺňa podobné charakteristiky, ako je popísané vyššie, neklikajte na ňu a v žiadnom prípade sa neprihlasujte ani neposkytujte iné svoje údaje!

Zároveň píšte, alebo volajte na službu Kontakt (kontakt@azet.sk, +421 412 901 913), a to aj v prípade akýchkoľvek pochybností o akejkoľvek stránke, ktorú máte vo vyhľadávači a obsahuje slová „pokec“ a „azet“. Takúto stránku pre Vás preveríme a späť Vám potvrdíme, či ide o podvod. Zároveň podnikneme potrebné kroky, aby sme ochránili ostatných používateľov.

Pozor